Instalace koberců na podložku

Podložky pod koberce

Standard pokládání koberců na podložky pod koberce metodou napínání, je ve světě běžný už několik desetiletí. Dodáváme podložky i provádíme pokládku koberce na podložku. Chtějte jedinečný komfort a výhody, které podložka nabízí. Ten, kdo jednou podložku vyzkoušel, už vždy požaduje instalaci na podložku.

Věděli jste například, že...

Téměř každý koberec, dodávaný v metráži, opouští výrobní závod s tím, že musí být nainstalován metodou tzv. napínání na podložce (používá se především ve Spojeném Království, Irské republice, USA a Kanadě) nebo celoplošnou fixací (nalepením)? Pokud nejsou tyto podmínky dodrženy, nevztahuje se na něj výrobní záruka.

A co taková podložka pod koberec poskytuje?

Excelentní komfort při chůzi po koberci na podložce I na tom nejobyčejnějším koberci si Vy nebo Vaše návštěva budete připadat jako při chůzi po koberci v hotelu Ritz.

Koberec na podložce vypadá lépe a vydrží déle

Díky schopnosti podložky vytlačovat sešlápnutý koberec zpět na horu od podlahy, je velice sníženo opotřebení koberce a tím se následně prodlužuje i lhůta pro jeho výměnu. Nezávislé studie z UK poukazují na to, že použití podložky prodlužuje životnost koberce až o 40%.

Výborné zvukově a tepelně izolační vlastnosti

Naše podložky se pyšní zvukovou izolací 26dB - 44dB!, termální izolací 1,15tog-3,1tog.Varianty jak pro chladné prostory, tak pro podlahové vytápění. Nezávislé studie z UK poukazují na to, že použití podložky snižuje náklady na vytápění až o 15% ceny.

Vyrovnává případné nerovnosti podkladu

Zapomeňte na drahou a zdlouhavou úpravu podkladu. Naše podložky vyrovnají až 95% nerovností a ušetřené peníze můžete investovat do kvalitní podložky, která Vám dodá tolik benefitů navíc že se Vám to prostě vyplatí.

Nepřekonatelný systém instalace v místnostech a na schodech

Při metodě napínání je zamezeno zbytečnému znehodnocení nového koberce a podkladní vrstvy použitým lepidlem. Koberce lze z napínacích lišt v případě potřeby jednoduše sejmout a reinstalovat. Zapomeňte na trvalé lepení k podkladu a znehodnocení zakoupené podlahové krytiny. Dopřejte si Váš oblíbený koberec na schodech, tak úžasně měkce příjemné, bezpečné kroky, místo tvrdého a kluzkého schodiště. Protože je instalován stejnou metodou napnutím na lišty a podpořen podložkou, zaručuje bezproblémové sejmutí v případě potřeby.

Jednodušší údržba a čištění

Vysávání a čištění koberce je mnohem jednodušší a učenější, jelikož koberec není pevně slepen s podkladem, umožňuje tak lepší cirkulaci vzduchu při lehkém „nadzvednutí“ koberce a maximální účinnost sání. Tento efekt umožňuje vysát i ty nejmenší částice, které by jinak ničily podklad koberce.

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

Je podložka vhodná i pod PVC či plovoucí podlahu?

NE! Jak již název napovídá, podložky pod koberce jsou vhodné pouze k instalaci pod koberce! Pod plovoucí podlahy jsou určeny podložky Accoustica, na dostupnost se prosím informujte.

Lze pokládat podložku a koberec tzv. „na volno“ ?

NE! Koberce na podložky se instalují pouze dvěma způsoby:

  1. napínáním - tzn. nejprve se nainstalují napínací lišty po CELÉM obvodu místnosti. Mezi tyto napínací lišty se instaluje zvolená podložka ode zdi ke zdi. Podložka se na několika místech zafixuje proti případnému posuvu, na betonovém podkladu fixačním lepidlem ve spreji, na dřevěném podkladu sponkovacím kladivem. Spoje podložky je vhodné přelepit páskou duck tape. Následně se instaluje koberec na napínací lišty. Koberec se neřeže na přesno, ale nechává se 3-5 mm navíc, aby se koberec mohl zachytit za zadní zkosenou hranu napínací lišty. Po instalaci lze koberec olištovat zvolenou lištou.
  2. dvojitým lepením – tzn. podložka se přilepí k podkladu silnějším fixačním lepidlem, tzv. suchý zip, na ni se následně přilepí koberec disperzním lepidlem

Nedělají se do koberce na podložce otlaky od nábytku?

Otlaky na koberci na podložce jsou charakteristické, ale toto je to samé jako otlaky na koberci s vyšším vlasem instalovaném bez podložky. Navíc podložka má schopnost se vrátit do původní polohy a vytlačovat tak zmáčknutý koberec zpět do původní polohy. Otlaky na kobercovém vláknu lze nadzvednout za pomoci sání vysavače. Tak jako tak po instalaci koberec je většina nábytku umístěna na místo kde již zůstává po celou dobu umístění.

Jakou mají podložky životnost?

Každá podložka má garantovanou životnost po celou dobu životnosti vašeho nového koberce instalovaného společně s podložkou. Podložka musí být však instalovaná v doporučených prostorech.

Můžu po pár letech vyhodit koberec a použít podložku pod stávající koberec?

Toto je na zvážení dle stavu podložky. Dle výrobce je doporučováno pod nový koberec instalovat novou podložku. Jestliže však podložka není výrazně použitá a je třeba vyměnit koberec, třeba z důvodu poškození vlákna lze použít podložku stávající. Pouze však v případě, že byl koberec instalován metodou napínáním.

Snese podložka zátěž kolečkových židlí?

Atest na kolečkový nábytek či židle mají podložky Floorwise LIFT, Floorwise TREAD, Endura. Stejně tak, je ale potřeba instalovat koberec s patřičným atestem. Při větší intenzitě se doporučuje instalovat metodou dvojitého lepení. Následné použití podložky pod koberec lze taktéž zamezit případnému otlaku.

Jak se provádí spoj koberce na podložce?

V případě instalace koberce metodou napínáním se koberec napojuje za pomocí pásky na spoje. *Studený spoj se provádí za pomoci jutové pásky, která se instaluje pod spojované koberce a na ni se aplikuje latexové lepidlo. Na takto ošetřenou pásku se usadí oba spoje koberce a nechají se zaschnout cca 20 min. *Teplý spoj se provádí za pomoci pásky s tuhým lepidlem, která se opět instaluje pod obě části spojovaného koberce. Na tuto pásku se položí rozehřátá žehlička na spoje a po natavení lepidla se pomalu posouvá po pásce směrem k druhému konci pásky a současně se instalují oba spoje koberce do roztaveného lepidla pro utvoření velice pevného spoje. V případě dvojitého lepení se lepí obě části spojovaného koberce k podložce, tak jako v případě lepení koberce přímo k podkladu. V obou případech musí být spoje podložky do kříže vůči spoji koberce

Jaká jsou specifická data jednotlivých podložek?

Data podložek dle kombinované tabulky níže.

Lze použít podložku pod koberec na schodech?

ANO! A je to dokonce lepší systém instalace koberce na schodech než klasické rozřezávání koberce schod po schodu. Při metodě napínání je zamezeno zbytečnému znehodnocení nového koberce a podkladní vrstvy použitým lepidlem. Koberce lze z napínacích lišt v případě potřeby jednoduše sejmout a reinstalovat.