Plastová schodová hrana středně hnědá H1891 560

Kód: 29189
Značka: Fatra
448 Kč –12 %
fatra schod stredne hneda
448 Kč –12 % 392 Kč / ks 324 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
24.6.2024

Schodová hrana z měkčeného PVC - ohebná, délka 2,5 m, doplněk pro vinylové podlahové krytiny (LINO FATRA)

Detailní informace

Detailní popis produktu

fatra-schod

Schodová hrana je určena pro interiérová schodiště jako doplněk vinylových podlahových krytin. Schodová hrana umožňuje dokonalé napojení podlahoviny v detailu. Pro aplikaci jsou nejvhodnější betonové schody. Hrany stejně jako lino jsou k povrchu lepeny.

PŘI APLIKACI JE NUTNÉ DODRŽET ZÁKLADNÍ PRAVIDLA:
Povrch musí být rovný, čistý, pevný, soudržný, neprašný, bez trhlin a nálitků. Všechny vady musí být odstraněny (ČSN 74 4505).

Zvláštní zřetel je třeba věnovat geometrii hran schodišťových stupňů, jakékoliv zaoblení hran je nepřípustné!

Schodovou hranu je nutné před vlastním lepením rozměrově stabilizovat stejně jako u podlahové krytiny tzn. min. 24 hod před instalací při teplotě ≥ + 18 ºC.

Vrstvu rozpouštědlového lepidla je třeba rozprostřít co nejrovnoměrněji. Při nerovnoměrném rozprostření se může lokálně zvýšit vrstva lepidla, což při nedostatečném odpaření rozpouštědel může způsobit vznik boulí či zvlnění schodové hrany.

Před vlastním lepením schodové hrany je nutné zkontrolovat obě lepené plochy, zda je rozpouštědlo dostatečně odvětráno z nanesené vrstvy lepidla. Optimálně odvětrané lepidlo na dotek lepí, netvoří však tzv. vlas. Na podklad i schodovou hranu se lepidlo nanáší štětcem, na stupnice, podstupnice a pásy podlahoviny pak hladkou stěrkou.

Pro dokonalé dotvarování nalepené hrany je nezbytné použití kladiva z bílé pryže. Postupným poklepem na lepenou hranu dosáhneme dokonalého spojení s podkladem a vyloučíme vznik nepodepřených můstků.

Schodovou hranu lepíme vždy celoplošně, tzn. na stupnici i podstupnici schodového stupně.

Lepení podlahoviny na schodišťovém rameni začínáme vždy od 1. nástupního stupně směrem nahoru k poslednímu, výstupnímu stupni.

Provozně je možné dokončenou podlahovou krytinu zatěžovat po uplynutí min. 24 hodin od ukončení pokládky. Vzhledem ke značnému zatěžování vertikálních komunikací v budovaných či rekonstruovaných objektech, doporučujeme chránit zvláště hrany schodišťových stupňů vhodným materiálem.

Nalepení podlahoviny vodorovné plochy schodišťového stupně do ozubu schodové hrany provedeme rovněž rozpouštědlovým lepidlem. Z důvodu vyloučení zanášení nečistot do vzniklé spáry a následné separace podlahoviny doporučujeme svaření spoje svařovací šňůrou v barvě podlahoviny nebo pojištění spoje studeným svařením pastou typu „C“.

Po položení podlahoviny je nezbytné odstranit nečistoty a přebytečné lepidlo. Zaschlá lepidla je nutno seškrábnout a přitom dbát, aby nebyla podlahovina poškozena. Zbytek takového lepidla odstraníme pomocí technického benzínu.

Při práci větrejte!

Více informací k pokládce je v Kladečském předpisu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Schodové lišty a hrany
Barva: Hnědá
Délka profilu: 2,5 m
Hmotnost celé schodové hrany 2,5 m: 1,7 kg
Hmotnost profilu: 680 g/m
Materiál: Měkčené PVC
Tvrdost při 23 ± 2°C: 85±3 Sh
Velikost profilu: 82x45 mm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: