Vinylová podlaha A1 TARKO FIX & CLIC

INSPIRACE PŘÍRODOUstrom

Příroda a technologie

Nové A1 TARKO FIX & CLIC se se inspiruje autentickým přírodním designem. Vyspělé technologie digitálního tisku nyní umožňují zobrazit veškeré detaily přirozené struktury dřeva i minerálů. Každý dílec v ploše podlahy má díky tomu unikátní kresbu, texturu i barvu. Tato naturální kolekce umožňuje široký výběr z přírodních dekorů vhodných pro všechny styly interiérů.

Krása dřeva a minerálů

Dekory dřeva a minerálů byly pečlivě vybrány a naskenovány přímo z jejich skutečných exemplářů, včetně všech přirozených nedokonalostí, které ještě podtrhují přírodní design. Designerský tým se zaměřil na nejrůznější typy dřevin od skandinávských dubů s čistými liniemi po borovice, jilmy a kaštany v mnoha odstínech a z minerálů na hladké mramory, skály či sediment.

Příroda doma

V dnešním světě plném spěchu a stresu můžete vinylovými dílci A1 TARKO FIX & CLIC proměnit domov v uklidňující místo s pozitivní atmosférou, kam se budete pokaždé rádi vracet.

Kvalita ovzdušíhygiena

Na kvalitě vzduchu ve vnitřním obytném prostoru záleží více než kdy jindy. Podlahy A TARKOFIX & CLIC zaručují optimální kvalitu ovzduší díky extrémně nízkému vypouštění emisí VOC*, kdy normalizovaná měření vykazují méně než 10 μg/m. Snižování emisí probíhá dle nejstriktnějších průmyslových standardů a norem kvality ovzduší. Je prokázáno, že díky vyšší kvalitě vzduchu stoupá pracovní produktivita člověka až o 5 %, jelikož se může na svoji činnost lépe soustředit a zpracovávat informace. Proto jsou vinylové dílce TARKO ideálním společníkem pro trávení času nejen doma, ale i na pracovištích.

*VOC: Volatile Organic Compound = těkavé organické látky

tarko-vinylUdržitelnost a materiály

Podlahy A TARKO FIX & CLIC jsou navrženy s maximálním ohledem na ekologii a udržitelnost materiálů. Moderní výrobní technologie napomáhá v šetření přírodních zdrojů, snižuje množství vyprodukovaného odpadu a uhlíkových emisí. Výrobce TARKETT usilovně dbá na transparentnost použitých surovin, což dokládá vlastními prohlášeními o zdravotní nezávadnosti všech svých výrobků. Podlahoviny jsou po ukončení provozního cyklu 100 % recyklovatelné.

Podlahy A TARKO FIX & CLIC jsou navrženy s maximálním ohledem na ekologii a udržitelnost materiálů. Moderní výrobní technologie napomáhá v šetření přírodních zdrojů, snižuje množství vyprodukovaného odpadu a uhlíkových emisí. Výrobce TARKETT usilovně dbá na transparentnost použitých surovin, což dokládá vlastními prohlášeními o zdravotní nezávadnosti všech svých výrobků. Podlahoviny jsou po ukončení provozního cyklu 100 % recyklovatelné.

Ekologický tisk

Při výrobě a tisku designu vinylových dílců A1 TARKO FIX & CLIC výrobce používá tiskové inkousty výhradně na bázi vody bez organických rozpouštědel. Tím přispívá ke zvýšené čistotě životního prostředí a dalšímu snižování emisí.

A TARKO FIX & CLIC jsou variabilně navržené tak, aby byl váš výběr nové podlahy co nejsnazší. Můžete si sami sestavit nejlepší kombinaci designu, odolnosti, formátu a metody instalace.

FIX - celoplošně lepené podlahy

Vinylové dílce o celkové tloušťce 2,5 mm jsou rozměrově velmi přesné a nejvíce odolné zátěži. Při pokládce se snadno přisazují k sobě a při použití správných lepidel (dle doporučení výrobce nebo prodejce) je instalace nenáročná. Pod lepené dílce se na podlahu nepokládají žádné akustické ani jiné podložky.

CLIC - plovoucí podlahy se zámkem

Vinylové dílce o celkové tloušťce 5 mm jsou vytvořené tak, aby umožňovaly snadnou a rychlou instalaci. Na jejich okrajích jsou vyfrézované přesné zámky, které se při montáži pevně zakliknou do sebe. Nejsou k tomu potřeba žádná lepidla a při pokládce tak ušetříte až 35 % času oproti metodě lepení. Jelikož se dílce pokládají na volno jako plovoucí podlaha, je nutné vždy použít vhodnou akustickou podložku.

Stabilní za každých podmínek

Semirigidní jádro vinylových dílců je mnohem tužší než než dříve. Díky dvojité skelné výztuži FIBERTECH je také plovoucí podlaha vystavená slunci rozměrově ještě stabilnější i při výrazných rozdílech teplot v interiéru mezi 10 - 45°C. Vyšší stabilita až o 15 % oproti jiným výrobkům stejné kategorie umožňuje instalovat celistvé plochy do 150 m2 bez dilatačních spár. Můžete si tak užít pohled na svou novou podlahu bez rušivých krycích profilů.

Spolehlivý zámkový spoj

Rychlý zámkový systém CLICK SOLID umožňuje snadné a rychlé spojení vinylových dílců, které jdou poté s patřičnou opatrností znovu rozpojit. Zámky jsou při plovoucí instalaci přesně a pevně zakliknuté do sebe, takže se nerozpojí ani při vysokém zatížení podlahy.

Vysoká odolnost

Výběr ze tří typů nášlapných vrstev 0.30, 0.40 a 0.55 mm umožňuje variabilní použití ve všech interiérových prostorech. Vinylové dílce lze běžně použít v obytných, komerčních i veřejných budovách. Jsou bezpečně odolné obvyklé statické i valivé zátěži a díky ochrannému polyuretanovému laku TEKTANIUM nejsou náchylné k poškrábání nebo skvrnám.

Kreativní nabídka

Každý z celkem 80 autentických dekorů v ultra matném vzhledu je v kolekci vždy sladěn s nejvhodnější povrchovou strukturou designu a realistickým formátem dílce. Inspirativní nabídka dekorů v kombinaci s mnoha technickými vlastnostmi vinylových dílců poskytuje příležitost ušít podlahu na míru tak, aby co nejlépe splňovala požadavky a představy o Vašem projektu.

DESIGN A FORMÁTY

TEKTANIUM - Maximální ochrana podlahové krytinytektanium

Povrch vinylových dílců A TARKO FIX & CLIC chrání inovativní polyuretanový povlak TEKTANIUM. Patentovaný polymerní systém tvoří prokazatelně silnější vrstvu ochrany poskytující vysokou odolnost proti opotřebení a skvrnám. Průzračně čirá vrstva nabízí ultra matný povrch bez odlesků, proto je design celé podlahy dobře viditelný ze všech úhlů. TEKTANIUM je jediná PU vrstva, která kombinuje všechny tyto vlastnosti. Díky tomu mají vinylové dílce A TARKO FIX & CLIC nejodolnější povrch v porovnání s jinými produkty stejné kategorie.

  • silný povlak PU laku
  • průzračně čirá vrstva
  • ultra matný efekt bez odlesku
  • nejodolnější povrchová úprava ve své třídě
  • technologie laserového vytvrzení
  • snadné a rychlé čištění podlahy

Formáty dekorů

tarko-formaty-dekoru

AUTHENTIC

Harmonie vzhledu a povrchu

Realistické kresby dekorů jsou na povrchu opatřeny synchronními reliéfy struktury pravého dřeva. Aby dekory AUTHENTIC působily co nejvěrohodněji, jsou
vytvořeny technologií synchronizovaného embossingu. Do povrchu dílců jsou gravírovány struktury přesně podle kresby dekorů, čímž podlaze dodávají neuvěřitelně
realistický vzhled pravého dřeva. Reliéfní efekty harmonicky souzní s tiskem dekorů ve vysokém rozlišení a výsledkem je povrch vinylové podlahy, který je ještě
autentičtější, přesnější a věrohodnější než kdy dřív.

Formát dekorů Authentictarko-authentic-format-dekoru

FIX 55 V - 20 x 120 cm

CLIC 30 V • CLIC 55 V - 19,70 x 121,70 cm

Dekory Authentic

tarko-dub-deli-karamel-2

Dub Deli karamel

FIX 55V 20 x 120 cm (13093)

FIX 40 nevyrábí se

FIX 30 nevyrábí se

CLIC 55V 19,70 x 121,70 cm (16093)

CLIC 30V 19,70 x 121,70 cm (27093)

Obvodová lišta A1 Tarko 60 mm - 0608

Obvodová lišta Decor Pack 46093

tarko-dub-deli-kastanovy

Dub Deli kaštanový

FIX 55V nevyrábí se

FIX 40 nevyrábí se

FIX 30 nevyrábí se

CLIC 55V 19,70 x 121,70 cm (20005)

CLIC 30V nevyrábí se

Obvodová lišta A1 Tarko 60 mm - 0618

Obvodová lišta Decor Pack 46139

tarko-dub-deli-natur

Dub Deli natur

FIX 55V nevyrábí se

FIX 40 nevyrábí se

FIX 30 nevyrábí se

CLIC 55V 19,70 x 121,70 cm (20004)

CLIC 30V nevyrábí se

Obvodová lišta A1 Tarko 60 mm - 2750

Obvodová lišta Decor Pack 46138

tarko-dub-deli-mandlovy

Dub Deli mandlový

FIX 55V 20 x 120 cm (13092)

FIX 40 nevyrábí se

FIX 30 nevyrábí se

CLIC 55V 19,70 x 121,70 cm (16092)

CLIC 30V 19,70 x 121,70 cm (27092)

Obvodová lišta A1 Tarko 60 mm - 2686

Obvodová lišta Decor Pack 46092

tarko-dub-deli-jecny

Dub Deli ječný

tarko-dub-deli-hnedy

Dub Deli hnědý

tarko-dub-pearl-pekan

Dub Pearl pekan

tarko-dub-deli-jilovy

Dub Deli Jílový

tarko-dub-pearl-latte

Dub Pearl latté

tarko-dub-deli-sladky

Dub Deli sladký

tarko-dub-highland-kremovy

Dub Highland krémový

tarko-dub-highland-kourovy

Dub Highland kouřový

tarko-dub-highland-natur

Dub Highland natur

tarko-dub-highland-taupe

Dub Highland taupe

tarko-dub-highland-arabica

Dub Highland arabica

Dub Deli karamel

FIX 55 V 20 x 120 cm

FIX 40 nevyrábí se

FIX 30 nevyrábí se

CLIC 55 V 19,70 x 121,70 cm

CLIC 30 V 19,70 x 121,70 cm

Obvodová lišta A1 Tarko - 0608

Obvodová lišta Decor Pack 46093