Podklady koberců

Dnes Vám představíme základní typy podkladů koberců v metráži, tak aby jste si vybrali ten pravý pro Vás.

ECO Fusionbac

Fusionbac (Twinback)

ecofusionbac Fusionbac
ECO_Fusionbac_tagline Fusionbac-1

ECO FusionBac je textilní podklad, vyroben ze 100% recyklovaných PET plastových lahví.

FusionBac je unikátní prémiový kobercový podklad. Je vyroben spojením flísové vrstvy a tkaného polypropyllenového podkladu.

Podklad koberců FusionBac kombinuje výhody těchto materiálů. Je pevný, rozměrově stálý, měkký a komfortní a má dobré tepelné a zvukové izolační vlastnosti.

Díky podkladu koberce FusionBac je instalace koberce jednoduchá, zvyšuje se tepelná a zvuková izolace a prodlužuje životnost koberce. FusionBac je vhodný pro všechny typy instalací.

Action back (AB, syntetická juta)

Comfortex Plus Feltbac (filc)

actionbac filcový podklad
Action back je silný a stabilní podklad utkaný ze syntetické tkaniny. Tento podklad je jeden z nepoužívanějších podkladů. Koberce s tímto podkladem mohou být instalovány také napínáním. Šedý filc (plsť) je hustá textílie vyrobená zapletením textilních vláken. Koberce s filcovým podkladem mají dobré izolační vlastnosti a dobrou odolnost vůči opotřebení. Koberec s filcem je velice příjemný na došlap a nevyžaduje podložku pod koberec.

Gelová pěna (GEL, guma)

 
gelfoam  
Gelová pěna je pevný a pružný materiál, který je voděodolný a protiskluzový. Tento podklad je idální pro běhouny a zátěžové koberce.